Buzdygan Internautów
27.01.2014, godz. 16:22
A A A

„Cygan”, operator JW „Nil”; płk Jerzy Jankowski, polski przedstawiciel przy SHAPE; „Naval”, były GROM-owiec i komentator portalu polska-zbrojna.pl oraz 7 Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich – oto nominowani do tegorocznej nagrody Buzdygan Internautów. To Wy zdecydujecie, kto dostanie tę prestiżową nagrodę. Zapraszamy do głosowania w plebiscycie „Polski Zbrojnej”.


W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii Buzdyganów, przyznaliśmy nagrodę od czytelników portalu polska-zbrojna.pl. Nasz pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem. Dzięki Waszym głosom Buzdygana Internautów 2012 otrzymał Marcin Ogdowski, dziennikarz, autor bloga zAfganistanu.pl. Kto wygra w tym roku? Czas zacząć głosowanie.

Poprosiliśmy o przesyłanie nominacji do nagrody Buzdygana. Spośród kilkunastu proponowanych przez Was osób, instytucji i jednostek najczęściej powtarzały się cztery wskazania: „Cygan”, płk Jerzy Jankowski, „Naval” i 7 Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich. To właśnie spośród nich wybierzecie laureata Buzdygana za rok 2013. Na Wasze głosy czekamy do 9 lutego.

Głosowanie zostało zakończone!Prezentujemy sylwetki kandydatów do nagrody Buzdygany 2013.

„Cygan”, żołnierz z Jednostki Wojskowej „Nil”

– Dzisiaj ciężko mi wspominać te chwile. Bez względu na wszystko chciałem zdobyć szczyt, źle oceniałem ryzyko. Gdyby nie „Cygan”, wszystko mogło skończyć się tragicznie – wspomina „Gilu”, kierownik ubiegłorocznej wyprawy komandosów w Himalaje. Podczas wspinaczki doznał objawów wysokościowego obrzęku mózgu. Z gór Kaszmiru mógłby nie wrócić, gdyby nie bohaterska postawa przyjaciela.

– Człowiek wielkiej odwagi i honoru, a przy tym cichy i skromny. Wzór dla innych – mówią o nim koledzy. Kim jest „Cygan”? Ma 30 lat. Mundur nosi od 2002 roku. Początkowo służył w Siłach Powietrznych, a od trzech lat jako ratownik medyczny jest podoficerem Jednostki Wojskowej „Nil”. W Himalaje ruszył razem z 7 instruktorami górskimi Wojsk Specjalnych. Wyprawa była ukoronowaniem kilkuletniego szkolenia górskiego. Celem komandosów było zdobycie szczytu Nun (7135 m n.p.m.).


Z ostatniego obozu na wysokości 6500 m w stronę szczytu ruszyli w trójkę: „Cygan”, „Gilu” i „Paris”. Było minus 30 stopni Celsjusza. Osiemdziesięcioprocentowe nachylenie terenu, wszędzie skały, śnieg i lód. „Paris” miał silne objawy odmrożeń. By pomóc poszkodowanemu koledze, „Cygan” własnym ciałem ogrzewał wychłodzone stopy komandosa. Na tym kłopoty się jednak nie skończyły. Podczas dalszej wspinaczki problemy zdrowotne dopadły „Gila”. 97 metrów przed szczytem żołnierz położył się na śniegu. Miał objawy choroby wysokościowej: opuchniętą twarz, sine usta, bełkotał, co chwilę zasypiał. – „Gilu” nie chciał słyszeć o powrocie. Za wszelką cenę, chciał iść dalej, ale w takiej sytuacji decyzja mogła być tylko jedna: odpuszczamy i schodzimy – opowiada „Cygan”. Ratownik samodzielnie sprowadził na dół półprzytomnego kolegę. Narażając własne życie, pomagał mu w zjazdach ze skał, asekurował go, choć sam nie miał żadnego zabezpieczenia. Czy żałuje, że nie zdobył upragnionego siedmiotysięcznika? – Miałem opiekować się chłopakami. Wiem, że dałbym radę wejść na szczyt. Niczego nie żałuję, bo priorytety w takich ekstremalnych sytuacjach zmieniają się bardzo szybko. Każdy zrobiłby to na moim miejscu.Pułkownik Jerzy Jankowski, polski narodowy przedstawiciel wojskowy przy Naczelnym Dowództwie Sił Sojuszniczych NATO w Europie

Na co dzień zajmuje się promowaniem naszego kraju w NATO oraz dba o polskie interesy narodowe w pracach poszczególnych komitetów, dowództw i agencji. Ale o promowanie polskiej armii dba nie tylko w Belgii. Marek Chudoba, burmistrz Czchowa w województwie małopolskim, chwali zasługi płk. Jankowskiego dla tego miasteczka. – Bardzo skutecznie promuje Wojsko Polskie w Czchowie, w którym mieszka – mówi Chudoba. – Od 2006 roku wspiera akcję „Kup Książkę dla Biblioteki”. Angażuje do tego żołnierzy, swoich przełożonych, a nawet instytucje Ministerstwa Obrony Narodowej. Dzięki temu miejscowa biblioteka wzbogaciła się o około 1000 nowych książek!

Pułkownik Jerzy Jankowski zorganizował również akcję zbierania zabawek dla przedszkola publicznego w Czchowie. – Zbierał je w Naczelnym Dowództwie Sił Sojuszniczych NATO! – opowiada burmistrz Chudoba. – Niezliczone ilości zabawek służą dzieciakom do dziś!„Naval”, były operator GROM-u, komentator portalu polska-zbrojna.pl

W swoich felietonach, które pisze dla polski-zbrojnej.pl, powtarza: pokój nie jest dany raz na zawsze, trzeba być gotowym, by o niego walczyć. „Naval” o pokój na świecie walczył 14 lat – tyle czasu służył w jednostce GROM. Wychował się w Raciborzu, miał zostać ślusarzem. – Codzienność była dla mnie nudna. Tęskniłem za rzeczami ekstremalnymi, chciałem nawet zaciągnąć się do Legii Cudzoziemskiej, ale właśnie wtedy usłyszałem o GROM-ie – opowiada. – Przeszedłem selekcję. Tak zacząłem spełniać swoje marzenia.

Wielokrotnie był na misjach w Iraku, Afganistanie i w Zatoce Perskiej. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego dla wybitnie zasłużonych w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia. – Zapracowałem także na Złotą Odznakę GROM-u – mówi „Naval”.


Kiedy zakończył służbę, zgodził się by jego postać była wzorem dla wirtualnego żołnierza w grze "Medal of Honor: Warfighter". Wkrótce po tym postanowił napisać książkę. – Tęskniłem za adrenaliną, którą dawał mi GROM. Oczywiście nie ma co porównywać tych dwóch rzeczy, ale wydanie „Przetrwać Belize” łączyło się ze sporą tremą – mówi „Naval”. Przygodowa książka o kursie w dżungli zdobyła uznanie nie tylko wśród fanów militariów, ale też poszukiwaczy przygód niezwiązanych z wojskowym światem. – Mam nadzieję, że dzięki mojej opowieści młodzi ludzie uwierzą w to, że nawet jeśli pochodzisz z małego miasteczka, możesz osiągnąć bardzo dużo: wstąpić do GROM-u, walczyć w najodleglejszych zakątkach świata, przeżyć w tropikalnej dżungli, a nawet… napisać książkę. Bo mi się to udało!7 Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich

– W ubiegłym roku moi żołnierze szczególnie zasłużyli się dla ojczyzny. Za nami potężny wysiłek szkoleniowy – mówi ppłk Rafał Miernik, dowódca 7 Batalionu z Wędrzyna. To właśnie żołnierze z tej jednostki stworzyli unijny batalion manewrowy i pełnili w 2013 roku półroczny dyżur w Grupie Bojowej Unii Europejskiej.


7 Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich jest jednym z flagowych pododdziałów 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Historia tego oddziału sięga 1989 roku, ale tradycje dziedziczy m.in. po 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich. Obecnie w jednostce służy blisko 600 żołnierzy.

W ubiegłym roku żołnierze szkolili się na poligonach podczas zgrupowań batalionowych, brygadowych i dywizyjnych. Do tych najważniejszych sprawdzianów strzelcy konni zaliczają wspomagane komputerowo ćwiczenie dowódczo-sztabowe „Gronost@j”. Wówczas po raz pierwszy do oceny polskiego batalionu użyto amerykańskiego systemu symulacji pola walki JCATS.

Żołnierze 7 Batalionu pochwalić się mogą także osiągnięciami w innych dziedzinach. Wojskowi brali udział m.in. w opracowywaniu koncepcji dodatkowych osłon dna kadłuba oraz zawieszenia w Rosomakach, opracowali nowatorski mobilny kamuflaż dla transporterów oraz urządzenie „Sauron” do obserwacji przestrzeni bliższej transporterów w działaniach bojowych. Poza tym w ubiegłym roku plutony zmotoryzowane batalionu jako pierwsze w kraju zorganizowały sytuacyjne strzelania w lesie.

7 Batalion wyróżnia się także sposobem kultywowania tradycji swoich poprzedników. Żołnierze sfinansowali replikę sztandaru 7 Pułku Strzelców Konnych, stworzyli izbę tradycji w jednostce i zafundowali obelisk upamiętniający poległych na misjach kolegów. Poza tym dowództwo batalionu, zgodnie z przedwojenną tradycją, organizuje obiady pułkowe, wigilie i bale, podczas których serwowane są m.in. posiłki według staropolskich przepisów.

Za swoje zaangażowanie w służbę i wyniki szkoleniowe żołnierze batalionu byli wielokrotnie nagradzani. M.in. w 2013 roku otrzymali tytuł honorowy „Przodujący Pododdział Wojsk Lądowych”, a wcześniej za udział w IX zmianie polskiego kontyngentu wojskowego przyznano im tytuł „Honorowego Przodującego Oddziału w Siłach Zbrojnych RP”.

Ewa Korsak, Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: arch. DWS, arch. Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych, sierż. Roman Koziarek

dodaj komentarz

komentarze

~lucelina
19.02.2014, godz. 21:03
głosuję na Navala
8F-08-47-35
~Jolek
12.02.2014, godz. 19:35
Naval - super książka btw!
D5-28-4E-4A
~darekjqn
11.02.2014, godz. 19:49
Cygan !!!
84-62-3B-E7
~Tajka
10.02.2014, godz. 14:54
Głosy dla Cygana :)
FE-36-39-BB
~mieszkaniec Czchowa
10.02.2014, godz. 10:01
Pułkowniku Jankowski z pewnością wygrasz!! jesteśmy z Tobą!!
14-7E-F9-45
~arla
09.02.2014, godz. 23:27
Ja od dałam głos na Navala
50-B4-5E-B7
~police07
09.02.2014, godz. 22:34
:)
3D-17-44-69
~Panna69
09.02.2014, godz. 13:05
Tylko J. Janowski super ,,gosciu''
9E-8A-90-B9
~tadkow
08.02.2014, godz. 23:52
Głos na tak. Wielkiego formatu, prawy, rzeczowym oficer - nie rzuca słów na wiatr. Potrafiący szczerze i bez ogródek wyrażać opinie, wskazywać cele i obierać kierunki działania przynoszące nieocenione korzyści zarówno dla interesu naszej armii na niwie międzynarodowej jak i w kraju. Płk Jerzy Jankowski wśród wielu oficerów Sztabu Generalnego WP oraz Dowództwa Operacyjnego RSZ jest postrzegany jako oficer w pełni zasługujący na BUZDYGANA 3013.
34-81-06-D0
~czyzu jr
08.02.2014, godz. 23:12
7bskw!!!! Nie ma innego kandydata. Wielka grupa osòb, ktòra walczy o dobre imię wszystkich ich żołnierzy. Żaden pojedyńczy człowiek nie jest w stanie stworzyć takiego tworu jakim jest ten batalion. To nagroda dla setki żołnierzy.
3E-6D-D9-E0
~Jaru
08.02.2014, godz. 22:59
Pułkownik Jankowski, tylko! super gość, klasa, uczciwość, pracowitość
30-07-93-86
~meno130
08.02.2014, godz. 21:27
promocja kraju jest bardzo potrzebna na arenie międzynarodowej kraju jak i naszej armii dla tego oddaję głos na pana płk JANKOWSKIEGO
E4-3B-4D-71
~Bogdan
08.02.2014, godz. 20:16
Cygan :)
82-9A-19-81
~jasnowidz
08.02.2014, godz. 18:40
Ludzie, co wy tak przeżywacie to głosowanie! Przecież wiadomo kto wygra - Naval .... po jest publicystą, właśnie w Polsce Zbrojnej ....
5F-DE-71-68
~paulka
08.02.2014, godz. 18:39
NAVAL
C9-3E-5F-21
~moose
08.02.2014, godz. 04:19
Naval ....... Thumbs UP :)
60-79-1B-CD
~KU
07.02.2014, godz. 23:07
Naval, książka świetna, pełna humoru i dystansu, a notka pod 1 sierpnia totalnie mnie rozczuliła (modlitwa za Powstańców Warszawskich). Czapki z głów panowie, wspaniała lektura, polecam!
D8-EE-42-06
~dariusz janas
07.02.2014, godz. 21:04
tylko Cygan !!!
D4-75-E3-77
~Re MaSS
07.02.2014, godz. 14:58
tylko CYGAN!!
0F-5D-56-1C
~Buchol
07.02.2014, godz. 11:17
Trzymam kciuki...
E8-32-DA-12
~roza
06.02.2014, godz. 19:30
Super sprawa,tak trzymać Pułkowniku Jerzy. Dziękuje
6B-62-32-FB
~kejtik
06.02.2014, godz. 19:25
zdecydowanie Naval, znam go kilkanascie lat i nigdy mnie nie zawiodl
AE-58-0A-50
~bibliotekarze
06.02.2014, godz. 15:29
zdecydowanie PUŁKOWNIK JERZY JANKOWSKI, bezinteresowność dla czchowskiej biblioteki, zawsze Czchów naj
31-E6-F5-F5
~gosia
06.02.2014, godz. 09:04
potrzeba dobrych polityków, głosuję na płk Jankowskiego
39-6B-99-E8
~Piotr
06.02.2014, godz. 02:13
7bSKW! Trzymam chłopaki za Was kciuki!
BC-14-80-4E
~lazio
05.02.2014, godz. 23:17
glosujcie na najlepszego
B4-B1-CA-B9
~stanley17
05.02.2014, godz. 22:34
7 Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich jest naprawdę OK.
90-19-FC-83
~koSSa
05.02.2014, godz. 22:06
tylko 7 batalion historia , ludzie przyszłość inni moze też ale to indiwudaliści a niektórzy nawet nie mieli nic wspólnego z wojskiem cały czas sztaby ja JJ więc jaki buzdygan jakie wyróżnienia za co????? za samo bycie sobą???? chba pomyłka
22-CD-59-B4
~Małgorzata Kucab
05.02.2014, godz. 21:17
Zachęcam do oddania głosu na Pana Pułkownika Jerzego Jankowskiego
E1-EC-58-AD
~cg
05.02.2014, godz. 21:14
płk JJ jest rzeczowym i konkretnym oficerem, pozdrawiam Cię Jerzy
33-ED-BF-52
~Sowa
05.02.2014, godz. 20:34
Naval, rzecz jasna !!!
EE-9A-82-1A
~jaru
05.02.2014, godz. 20:07
wszyscy zasługują na nagrodę, ale zwycięzca może być (niestety) tylko jeden. Memu sercu bliższy Naval
6C-DC-DF-6D
~KUKU
05.02.2014, godz. 19:18
Naval ponad wszystko, trzymamy kciuki wojowniku.
D8-EE-42-06
~slayer474
05.02.2014, godz. 19:11
Bezapelacyjnie NAVAL
3A-5D-B8-A6
~los
05.02.2014, godz. 14:20
Naval, w licytacji na allegro wylicytowalem Twoja ksiażkę, teraz czekam na jej odbiór gdy będe w PL, pozdrawiam i powodzenia w głosowaniu.
7F-65-8E-9C
~kornik
05.02.2014, godz. 13:09
dobry polityk jest ważniejszy od wojenek , dlatego głosuję za płk Jankowskim
39-6B-99-E8
~Robson
05.02.2014, godz. 07:32
Nie mam wątpliwości, że zasługują wszyscy - wybrałem JJ.
1A-F6-0C-19
~adam
05.02.2014, godz. 06:28
Zdecydowanie płk Jerzy JANKOWSKI.
6D-F0-1A-63
~klimek
04.02.2014, godz. 23:37
dlaczego nie widać na bieżąco postępów głosowania tak jak na innych portalach gdzie się głosuje na kogoś
23-7F-5B-7F
~waldas
04.02.2014, godz. 20:19
jestem za 7 Batalionem Strzelców Konnych Wielkopolskich, zasługują na to uznanie...zapraszam do głosowania
74-60-DD-BB
~justa
04.02.2014, godz. 20:04
Naval jest nieugięty - głosuję
60-2C-50-4E
~tilib
04.02.2014, godz. 18:38
7bSKW
FE-25-31-44
~gregor
04.02.2014, godz. 15:21
Życzę sobie i innym więcej takich ludzi jak Cygan i dziękuję Magdalenie Kozak za info o Cyganie.
56-6C-F9-22
~maciejewski.kancelaria@vp.pl
04.02.2014, godz. 14:43
W boju nic Ich nie zatrzyma, bo to strzelcy są z Wędrzyna! Pozdrawiam cały batalion i życzę zwycięstwa!
BC-14-80-4E
~Mistral
04.02.2014, godz. 12:43
Zdecydowane TAK dla JJ
5A-98-F5-26
~olaf2310
04.02.2014, godz. 09:39
7bSKW... batalion osobliwości, białych kruków... sam bym nagrodził kilkanaście osób które znam... bohaterów, ludzi czynu, ludzi niesztampowych oraz gotowych na poświęcenie a jednocześnie przez skromność nie dających się rozpoznać na ulicy i nie potrzebujących tak naprawdę żadnych nagród...., wstrzymuje się od głosu.... musiałbym oddać ich ponad 600.... pozdrawiam wszystkich....głosujących i laureatów.
29-21-E2-39
~scooby
03.02.2014, godz. 21:50
Naval
39-FF-C3-6D
~Debe
03.02.2014, godz. 21:38
Zagłosowałem
3B-B6-73-8C
~PRanger
03.02.2014, godz. 19:23
PŁK JANKOWSKI - głos na TAK - inteligentny i pracowity reprezentant Wojska Polskiego na arenie międzynarodowej oraz wśród Polaków.
18-C2-7F-15
~seba
03.02.2014, godz. 16:26
naval jest the best
4E-A9-C6-E5
~ZbigKow
03.02.2014, godz. 13:23
Olbrzymi zasób wiedzy, nieprzeciętne zdolności i charakter prawdziwego żołnierza - głosuję na płk JJ
2A-C9-39-12
~tadmir15
03.02.2014, godz. 12:56
Zdolny, kulturalny, ambitny, patriota, promuje wojsko - płk. Jerzy Jankowski !
84-09-A4-E6
~sanitariusz
03.02.2014, godz. 11:19
płk Jankowski na TAK
E9-4E-2E-C2
~buzdygan internautów 2013
03.02.2014, godz. 09:35
Jankowski to jest Gościu
39-6B-99-E8
~andriu
02.02.2014, godz. 21:08
płk Jerzy Jankowski jest to osoba, która na tę nagrodę w pełni zasługuje.
8A-34-CC-F5
~super gościu
02.02.2014, godz. 16:09
Najlepszy
97-E9-73-FF
~wujo
02.02.2014, godz. 14:16
zdolny , ambitny , fachowiec takich nam trzeba - trzymamy kciuki za Jrka ***
F5-41-59-52
~ghost
02.02.2014, godz. 11:42
Być jednostką i promować Wojsko Polskie jest łatwiej, niż sprawić by ponad 600 żołnierzy mówiło jednym głosem "WIERNI TRADYCJI WIERNI PRZYSIĘDZE". Świadomość wśród żołnierzy 7bSKW bycia strzelcem konnym i ich zaangażowanie w działalność na rzecz promocji WP wśród środowisk cywilnych jest godna tej nagrody. Głos na 7bSKW "NIECH ŻYJĄ, NIECH ŻYJĄ, NIECH ŻYJĄ" !!!!!!
8F-ED-17-39
~ania
02.02.2014, godz. 10:02
Moim skromnym zdaniem takie ustawienie plabyscytu jest złe, bo już na starcie 7 batalion ma wygraną w kieszeni. Przecież w batalionie nie służy 1 człowiek tylko kilkuset, którzy są potencjalnymi głosującymi, do tego doliczmy rodziny każdego z nich, kolegów z sąsiednich jednostek .... . Od razu więc widac, że pozostali kandydaci nie mają szans, bo każdy z nich musiałby "walczyc" za ośmiuset. Prosto rzecz ujmując zachwiany jest potencjał i to nieźle ! Jest to ewidentny błąd dlatego myślę, że teraz, aby wyjśc z twarzą Redakcja Polski Zbrojnej powinna przemyślec co dalej robic - a może nagrodzic dwóch zwycięzców plebiscytu?
A2-94-10-F5
~Iqbal
02.02.2014, godz. 05:05
Colonel Jerzy is an outstanding officer whom I have known during our course at Canada.He is an outstanding fellow with all the qualities of head and heart.
C5-35-9D-20
~mama
01.02.2014, godz. 20:15
ponieważ są najlepsi
2E-BC-4D-EF
~ZMECHOL
01.02.2014, godz. 15:30
hm, 7 bskw, rany czy tak ciężko się przyznać, że trzon żołnierzy w GBUE, stanowili żołnierze 1 bpzmot, brakuje już honorowego podejścia w wojsku, liczy się lans. Ale to chyba norma w 17 WBZ CYFROWEJ
5E-5E-27-70
~marcinek2800
01.02.2014, godz. 11:13
7bskw jest najlepszy
BA-56-7E-52
~kakalaken
01.02.2014, godz. 09:51
CYGAN i kropka. Wymierne i bezprzykładne męstwo
C9-EF-61-63
~Tomasz Kidyba
31.01.2014, godz. 21:08
elita wśród wojsk lądowych
22-F6-03-A0
~czarny
31.01.2014, godz. 21:06
elita wśród wojsk lądowych
22-F6-03-A0
~Wieniawa
31.01.2014, godz. 20:31
7 batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich! Jedyne w swoim rodzaju w całym Wojsku Polskim, tak zacne i spontaniczne połączenie pięknej historii ze współczesnością. Zatańczą z każdym ... i na polu walki, i na sali balowej! Major Budzik uśmiecha się z góry!
BC-14-80-4E
~marcin
31.01.2014, godz. 15:20
są najlepsi
62-36-05-BB
~wojownik
31.01.2014, godz. 10:29
chłopaki z 7 to prawdziwi twardziele, jego a dowódca to gość z klasą!
BA-56-7E-52
~widz
31.01.2014, godz. 10:19
Moim zdaniem najbardziej na buzdygan zasługuje 7 batalion. Niewiele jest pododdziałów tego typu, którzy tak promują swoje tradycje i tradycje polskiej kawalerii, a to jest kawałek historii, o którym warto wspominać. Dzięki taki rzeczom mogę lepiej pokazać moim dzieciom co to jest wojsko i co to jest kawaleria. A to co robią na codzień to inna sprawa, jak mają możliwość, to niech ćwiczą.
BA-56-7E-52
~karol pies
30.01.2014, godz. 21:42
Myślę że jest to jasne, gdy wielcy są, nie widzi się maluczkich.
2B-83-F8-0E
~Mitek07
30.01.2014, godz. 12:37
Pozdrawiam 4101,2457
39-2D-28-02
~Krzysztof
29.01.2014, godz. 20:35
Wszyscy wytypowani, moim zdaniem, zasługują na to wyróżnienie. Niech nie zmylą skromne opisy działalności przy niektórych. Jednak skłaniał bym się do wytypowania osoby a nie pododdziału, który powinien być w innej kategorii oceny i sposobu wyróżnienia.
CF-09-81-F6
~malgorzata
29.01.2014, godz. 12:19
tzymam kciuki
0B-0E-71-57
~sylwia
29.01.2014, godz. 11:49
wspanialy i dobry czlowiek
BA-A1-42-10
~zibi968
29.01.2014, godz. 09:13
Serdecznie gratuluję nominacji. Trzymam kciuki. Moim zdaniem odpowiednia kandydatura. bo wojsko to nie tylko ciężka praca na poligonach, ale również właściwa i kompetentna reprezentacja naszej armii na arenie międzynarodowej.
AC-CF-93-4F
~Anna B.
28.01.2014, godz. 22:19
Sorry, może narażam się swoją opinią (szczególnie tym z 7bSKW, którzy zdominowali to forum), ale obiektywnie rzecz ujmując, to spośród 4 nominowanych kandydatów ja osobiście widzę tylko 2 robiących coś, co promuje Wojsko Polskie i coś co wykracza poza krąg wojska. Według mnie to właśnie ludzie, którzy przybliżają wojsko społeczeństwu i pozyskują wojsku popularności powinni byc przede wszystkim rozważani do nagrody Buzdygany. Oni wykonują rzeczywistą "pracę u podstaw", czyli tzw. robotę strategicznie ważną dla dobra Sił Zbrojnych. Głos oddałam na Navala, ale gdybym miała oddac drugi, to zagłosowałabym na pułkownika Jankowskiego.
63-EF-8E-48
~osadnicy wojskowi
28.01.2014, godz. 17:53
Tylko 7 Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich. Z pozdrowieniem kawaleryjskim Ryszard z Wrocławia
EF-95-33-82
~Sławek
28.01.2014, godz. 16:46
Głos oddany. Oczywiście na 7bSKW Wędrzyn. Powodzenia.
6C-78-48-35
~martin
28.01.2014, godz. 14:44
Ponieważ na to zasługują:)
62-36-05-BB
~essiu
28.01.2014, godz. 08:28
Uważam, że bardzo dużo dobrego zarówno w działalności szkoleniowej jak i również budowania więzi wewnątrz batalionowej jest wystarczające do tego aby otrzymać zaszczytny tytuł Buzdygana. Panie Pułkowniku Miernik dowodzi Pan wspaniałym żywym organizmem! I zasługuje cały batalion na taką buławę!Tak trzymać!
70-59-21-5F
~Sauer
27.01.2014, godz. 21:10
7bskw należy się za to co robili.
A8-F0-FE-41
~Czarny
27.01.2014, godz. 21:01
7 batalion nie zrobił nic więcej niż inne bataliony tego typu w Polsce, a możliwość strzelania w lesie istnieje od kilku lat na Żagańskim poligonie. Po za tym w czasie dyżuru i szkolenia do GBUE 2 kompanie zmotoryzowane były z innego batalionu.
72-84-38-E6
~myta
27.01.2014, godz. 18:02
Być strzelcem konnym to duma i honor - oni to wiedzą co do jednego, począwszy od dowódcy a skończywszy na rekrutach, którzy od pierwszego dnia służby uczą się co to znaczy "Być wiernym tradycji, wiernym przysiędze" 7 batalion...NIECH ŻYJE NIECH ŻYJE NIECH ŻYJE!!!!!
6D-06-90-B4
Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Wojskowej
Służby
Zdrowia
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2012
wykonanie WEBSTRUMENTS.pl z wykorzystaniem CMS webSimple