moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Limit miejsc na Bieg Katorżnika wyczerpany

Tylko w pierwszą minutę zapisów do X Biegu Katorżnika na listę wpisało się 280 zawodników. Po pięciu minutach od rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń drogą elektroniczną organizatorzy imprezy – Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec – musieli zablokować możliwość rejestracji dla mężczyzn. Limit miejsc został już bowiem przekroczony.


Jubileuszowy Katorżnik, pod patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ma się odbyć 16 sierpnia, a już nie ma miejsc na liście startowej dla panów w biegach głównych. Wczoraj o godzinie 19.00 ruszyły zapisy drogą elektroniczną do X Biegu Katorżnika. Po pięciu minutach do udziału w imprezie w biegu indywidualnym już nie mogli się zgłaszać panowie poniżej 65 roku życia. – W porę udało nam się zablokować rejestrację. Po pięciu minutach od jej rozpoczęcia otrzymaliśmy 520 zgłoszeń od mężczyzn, o dziesięć więcej od zakładanego limitu. Po 20 minutach pełna była również lista chętnych do startu w „Ucieczce skazańców” – mówi st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, wiceprezes WKB Meta. – Zostało tylko 50 wolnych miejsc dla kobiet, dla 20 drużyn w konkurencji „Galernik Team” oraz dla setki dzieciaków. Do tej pory zapisał się tylko jeden zawodnik do „Katorżnika Dziadka” – dodaje chorąży.

Działacze Mety są zaskoczeni tak olbrzymią popularnością ich imprezy. – Przed rokiem listę zapisów na pierwszy bieg panów o godzinie 11 zamknęliśmy po ośmiu minutach, a całą po dwóch godzinach. To było jeszcze do opanowania. Teraz będziemy musieli przesuwać, według kolejności zgłoszeń, tych, którzy ponad limit zapisali się na pierwszy bieg na inne godziny – informuje wiceprezes Rosiński. – Organizując pierwszego Katorżnika, nawet nam przez myśl nie przeszło, że ludzie tak bardzo będą chcieli wystartować w tym biegu. Już byliśmy w szoku w ubiegłych latach. Najpierw w kilka dni, potem w kilka godzin, a teraz w kilka minut zapełniła się lista chętnych do startu panów. To mimo wszystko jest dla nas wielkim zaskoczeniem – twierdzi chorąży.

Podobną wielką popularnością cieszy się chyba jeszcze tylko jeden bieg w Polsce – Bieg Rzeźnika. W tym roku, 20 czerwca, odbędzie się jego jedenasta edycja. Organizatorzy tego biegu parami w Bieszczadach ustalili limit startujących na 900 osób. 12 stycznia rozpoczęli zapisy drogą internetową i po minucie już mieli tysiące zgłoszeń do startu na 80-kilometrowej trasie, wiodącej bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną do Ustrzyk Górnych. – Rzeźnik i Katorżnik są najstarszymi takimi ekstremalnymi imprezami w Polsce. Mają już swoją renomę i obrosły legendą. Jednak te zawody nie byłyby tak popularne, gdyby nie ich wysoki poziom organizacyjny – przyznaje chor. Zbigniew Rosiński.

Do startu w X Biegu Katorżnika szybko zapełnia się też lista rezerwowa. Rezerwowi mają szansę znaleźć się na liście głównej w miejsce zgłoszonych zawodników, którzy w ciągu pięciu dni nie zapłacą startowego za udział w biegu. – Wiele osób wpisujących się na listę rezerwowych prosiło nas, abyśmy zrobili jeszcze jeden dodatkowy bieg. Nie chcemy jednak przesadzać z frekwencją. Nie zależy nam na ilości, bo straciłaby przy tym jakość. Nie może być zbyt ciasno na trasie – mówi chorąży Rosiński. – Musimy zachować poziom organizacyjny. Zawodnikom musimy zapewnić komfort poruszania się po trasie – dodaje wiceprezes Mety.

szus

autor zdjęć: Archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Misja rotmistrza Pileckiego
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Kampania wyborcza poza armią
Życzenia od zwierzchnika sił zbrojnych i szefa MON
Region Without a Key
Miliony na badania amunicji
Alarm dla Jastrzębi
Leopards in a Trap
Irackie zapiski gen. Bieńka
Zwiadowcy wkroczyli do miast
Kontrola zbrojeń w polskich jednostkach
Żołnierskie podium mistrzostw Polski w maratonie
„Bukowo” u brzegów Łotwy
Cel – bezpieczna Europa
Bohater Yoga
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
Bliski Wschód. Region bez klucza
Podpułkownik „Sokole Oko”
Żołnierski dar serca
Jaki sprzęt zobaczymy na defiladzie?
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi
Załoga „Kaszuba” zdała test z obsługi nowej armaty
Do Dęblina przylecą nowe Bieliki
Polscy biatloniści wygrali wojskowe zawody
Rozgrywka Stalina
Żołnierze z medalami w biegach przełajowych
Wsparcie Państwa Podziemnego dla zrywu w getcie
Kurier podziemnego państwa
„Marsz ’19”. Systemy rakietowe wyjechały na ulice
Ducha nie wolno tracić
Śmigłowce ZOP dla marynarki wojennej
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Prezydent Duda z wizytą na Bałkanach
Tarcza przeciwko agresji
Jak kształtować wizerunek sił zbrojnych?
Szczęśliwa trzynastka
Żołnierze WOT-u na litewskich zawodach
Leopardy w pułapce
Tryumf w cieniu Jałty
Umowa offsetowa na śmigłowce ZOP/CSAR
Okręty zespołu NATO ćwiczą z polską marynarką
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
„Sophia” z nową zmianą
Zajrzyj do poniemieckich bunkrów
Wodowanie „Artemisa”
Zgrupowanie przed defiladą
Premier złożył żołnierzom życzenia świąteczne
Czołgi błota się nie boją
Ostatnie dni na oświadczenia żołnierzy
Wojna w świętym mieście, epilog
Sukcesy biegających żołnierzy
Natowscy żołnierze w Dolinie Rospudy
Szef NATO w Warszawie
Panie bez taryfy ulgowej
Remont „Piasta” na finiszu
Defilada 3 maja: formacje mundurowe
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO