moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Limit miejsc na Bieg Katorżnika wyczerpany

Tylko w pierwszą minutę zapisów do X Biegu Katorżnika na listę wpisało się 280 zawodników. Po pięciu minutach od rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń drogą elektroniczną organizatorzy imprezy – Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec – musieli zablokować możliwość rejestracji dla mężczyzn. Limit miejsc został już bowiem przekroczony.


Jubileuszowy Katorżnik, pod patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ma się odbyć 16 sierpnia, a już nie ma miejsc na liście startowej dla panów w biegach głównych. Wczoraj o godzinie 19.00 ruszyły zapisy drogą elektroniczną do X Biegu Katorżnika. Po pięciu minutach do udziału w imprezie w biegu indywidualnym już nie mogli się zgłaszać panowie poniżej 65 roku życia. – W porę udało nam się zablokować rejestrację. Po pięciu minutach od jej rozpoczęcia otrzymaliśmy 520 zgłoszeń od mężczyzn, o dziesięć więcej od zakładanego limitu. Po 20 minutach pełna była również lista chętnych do startu w „Ucieczce skazańców” – mówi st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, wiceprezes WKB Meta. – Zostało tylko 50 wolnych miejsc dla kobiet, dla 20 drużyn w konkurencji „Galernik Team” oraz dla setki dzieciaków. Do tej pory zapisał się tylko jeden zawodnik do „Katorżnika Dziadka” – dodaje chorąży.

Działacze Mety są zaskoczeni tak olbrzymią popularnością ich imprezy. – Przed rokiem listę zapisów na pierwszy bieg panów o godzinie 11 zamknęliśmy po ośmiu minutach, a całą po dwóch godzinach. To było jeszcze do opanowania. Teraz będziemy musieli przesuwać, według kolejności zgłoszeń, tych, którzy ponad limit zapisali się na pierwszy bieg na inne godziny – informuje wiceprezes Rosiński. – Organizując pierwszego Katorżnika, nawet nam przez myśl nie przeszło, że ludzie tak bardzo będą chcieli wystartować w tym biegu. Już byliśmy w szoku w ubiegłych latach. Najpierw w kilka dni, potem w kilka godzin, a teraz w kilka minut zapełniła się lista chętnych do startu panów. To mimo wszystko jest dla nas wielkim zaskoczeniem – twierdzi chorąży.

REKLAMA

Podobną wielką popularnością cieszy się chyba jeszcze tylko jeden bieg w Polsce – Bieg Rzeźnika. W tym roku, 20 czerwca, odbędzie się jego jedenasta edycja. Organizatorzy tego biegu parami w Bieszczadach ustalili limit startujących na 900 osób. 12 stycznia rozpoczęli zapisy drogą internetową i po minucie już mieli tysiące zgłoszeń do startu na 80-kilometrowej trasie, wiodącej bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną do Ustrzyk Górnych. – Rzeźnik i Katorżnik są najstarszymi takimi ekstremalnymi imprezami w Polsce. Mają już swoją renomę i obrosły legendą. Jednak te zawody nie byłyby tak popularne, gdyby nie ich wysoki poziom organizacyjny – przyznaje chor. Zbigniew Rosiński.

Do startu w X Biegu Katorżnika szybko zapełnia się też lista rezerwowa. Rezerwowi mają szansę znaleźć się na liście głównej w miejsce zgłoszonych zawodników, którzy w ciągu pięciu dni nie zapłacą startowego za udział w biegu. – Wiele osób wpisujących się na listę rezerwowych prosiło nas, abyśmy zrobili jeszcze jeden dodatkowy bieg. Nie chcemy jednak przesadzać z frekwencją. Nie zależy nam na ilości, bo straciłaby przy tym jakość. Nie może być zbyt ciasno na trasie – mówi chorąży Rosiński. – Musimy zachować poziom organizacyjny. Zawodnikom musimy zapewnić komfort poruszania się po trasie – dodaje wiceprezes Mety.

szus

autor zdjęć: Archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Sojusz z inicjatywą
 
PKW Orlik wrócił do domu
WOT szkolił się w Solinie
Szczęśliwa „Błyskawica”
Wojsko niemal rok strzeże polsko-białoruskiej granicy
Kształcenie przyszłych żołnierzy po nowemu
Trwa rosyjska ofensywa w Ukrainie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Te same zasady opiniowania dla większości żołnierzy
WOT organizuje szkolenia w wakacje
Nowe legitymacje służbowe dla żołnierzy
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Ślązak lepiej uzbrojony?
Trzecia zmiana jedzie do Turcji
Virtuti Militari ma 230 lat
Szczyt nowych wyzwań
Dwanaście razy złoto
Umowa na Perkozy podpisana
Rada Bezpieczeństwa Narodowego po szczycie NATO
Kierunek Düsseldorf
Szturmani szykują się do dyżuru w UE
Amerykańskie F-15 w Polsce
Piąte zwycięstwo żołnierzy z gwiazdami Gortata
Polsko-tureckie szkolenie w powietrzu
Motorem jest pamięć o poległych
Zmiany kadrowe w WP
Spektakl Kremla
Marynarze nadawali ton rywalizacji o medale
Na jakich zasadach rekompensaty dla rezerwistów?
Nowe kły Rosomaków
Wojskowi rekruterzy zapraszają także w sobotę
Piąta kadencja generała Konopki
Przełomowy szczyt
Obwód ługański w rękach Rosjan
Biden: gra na przeczekanie
For Our Freedom and Yours
Kolejne Kormorany na święto marynarki
Ile zarobi starszy szeregowy specjalista?
Hańcza po raz pierwszy
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych i krajowych arenach
Wizyta w PKW Łotwa
Nowy dowódca sił NATO w Europie
Poznański Czerwiec kosztował życie 58 osób
W desancie zostają najlepsi
Podhalańczyk wygrał czwartą walkę MMA
Coraz więcej powietrznych alarmów bojowych
Tysiące Piorunów dla Wojska Polskiego
Przełomowy szczyt w Madrycie
Unowocześnianie MW RP
Kierunek Liban
Ukraina ze statusem kandydata do UE
Szczyt NATO w Madrycie
Święto Dowództwa Operacyjnego
Światowi liderzy już w Madrycie
Jeśli nie Układ Warszawski, to co?
Śladem profesjonalistów
Kto tym razem otrzyma Buzdygana?
Pierwsza taka przysięga

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO