moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Limit miejsc na Bieg Katorżnika wyczerpany

Tylko w pierwszą minutę zapisów do X Biegu Katorżnika na listę wpisało się 280 zawodników. Po pięciu minutach od rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń drogą elektroniczną organizatorzy imprezy – Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec – musieli zablokować możliwość rejestracji dla mężczyzn. Limit miejsc został już bowiem przekroczony.


Jubileuszowy Katorżnik, pod patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ma się odbyć 16 sierpnia, a już nie ma miejsc na liście startowej dla panów w biegach głównych. Wczoraj o godzinie 19.00 ruszyły zapisy drogą elektroniczną do X Biegu Katorżnika. Po pięciu minutach do udziału w imprezie w biegu indywidualnym już nie mogli się zgłaszać panowie poniżej 65 roku życia. – W porę udało nam się zablokować rejestrację. Po pięciu minutach od jej rozpoczęcia otrzymaliśmy 520 zgłoszeń od mężczyzn, o dziesięć więcej od zakładanego limitu. Po 20 minutach pełna była również lista chętnych do startu w „Ucieczce skazańców” – mówi st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, wiceprezes WKB Meta. – Zostało tylko 50 wolnych miejsc dla kobiet, dla 20 drużyn w konkurencji „Galernik Team” oraz dla setki dzieciaków. Do tej pory zapisał się tylko jeden zawodnik do „Katorżnika Dziadka” – dodaje chorąży.

Działacze Mety są zaskoczeni tak olbrzymią popularnością ich imprezy. – Przed rokiem listę zapisów na pierwszy bieg panów o godzinie 11 zamknęliśmy po ośmiu minutach, a całą po dwóch godzinach. To było jeszcze do opanowania. Teraz będziemy musieli przesuwać, według kolejności zgłoszeń, tych, którzy ponad limit zapisali się na pierwszy bieg na inne godziny – informuje wiceprezes Rosiński. – Organizując pierwszego Katorżnika, nawet nam przez myśl nie przeszło, że ludzie tak bardzo będą chcieli wystartować w tym biegu. Już byliśmy w szoku w ubiegłych latach. Najpierw w kilka dni, potem w kilka godzin, a teraz w kilka minut zapełniła się lista chętnych do startu panów. To mimo wszystko jest dla nas wielkim zaskoczeniem – twierdzi chorąży.

Podobną wielką popularnością cieszy się chyba jeszcze tylko jeden bieg w Polsce – Bieg Rzeźnika. W tym roku, 20 czerwca, odbędzie się jego jedenasta edycja. Organizatorzy tego biegu parami w Bieszczadach ustalili limit startujących na 900 osób. 12 stycznia rozpoczęli zapisy drogą internetową i po minucie już mieli tysiące zgłoszeń do startu na 80-kilometrowej trasie, wiodącej bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną do Ustrzyk Górnych. – Rzeźnik i Katorżnik są najstarszymi takimi ekstremalnymi imprezami w Polsce. Mają już swoją renomę i obrosły legendą. Jednak te zawody nie byłyby tak popularne, gdyby nie ich wysoki poziom organizacyjny – przyznaje chor. Zbigniew Rosiński.

Do startu w X Biegu Katorżnika szybko zapełnia się też lista rezerwowa. Rezerwowi mają szansę znaleźć się na liście głównej w miejsce zgłoszonych zawodników, którzy w ciągu pięciu dni nie zapłacą startowego za udział w biegu. – Wiele osób wpisujących się na listę rezerwowych prosiło nas, abyśmy zrobili jeszcze jeden dodatkowy bieg. Nie chcemy jednak przesadzać z frekwencją. Nie zależy nam na ilości, bo straciłaby przy tym jakość. Nie może być zbyt ciasno na trasie – mówi chorąży Rosiński. – Musimy zachować poziom organizacyjny. Zawodnikom musimy zapewnić komfort poruszania się po trasie – dodaje wiceprezes Mety.

szus

autor zdjęć: Archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Statuetki „Lider Bezpieczeństwa Państwa” wręczone
 
Rusza cyberkomponent WOT-u
Jihadist Mill
„Noble Jump”, czyli gotowi 24/7
Minister Błaszczak z wizytą w bazie F-35
Buzdygan płk. Głuszczaka nadal pomaga
„Dragon” na Wiśle
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Aby Bałtyk był trochę bardziej czysty
Z Wehrmachtu do Armii Andersa
Obrady Rady Unii Europejskiej
PGZ przyznaje: element fotela był źle zaprojektowany
Medale dla uczestników walk w Karbali
Ćwiczenia „Dragon ’19” rozpoczęte!
Gumowy czołg, realny front
Następcy Herculesów
„Ślązak” przeszedł kolejny test
Nowy rozdział w polsko-amerykańskiej współpracy
Szpadzistki bezkonkurencyjne w zawodach o Puchar Świata
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Terytorialsi szkolą się w Toruniu
Stulecie wojskowej Akademii
Modernizacja bombowców
Kierunek: Afganistan
F-16 wracają do Polski
A Half-Open Gate to Hell
„Baltops”, czyli desanty pod wodzą USA
Zmiany w przepisach mundurowych
Logistycy na poligonie w Drawsku
Memoriał Ireny Szewińskiej: żołnierze nie zawiedli
Rozbicie więzienia w Końskich
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Sukcesy laureatów naszego plebiscytu sportowego
Jak zginął „Ponury”
Przegląd lekkoatletycznej kadry Wojska Polskiego
Wojsko analizuje wnioski z ćwiczeń 12 Dywizji
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Rydwany dżihadu
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Likwidacja komendanta Junka
Flota przyszłości
Polki najszybsze w sztafecie 4x400 m
Błaszczak: zdolności obronne Polski będą wzmocnione
Nowe plecaki dla żołnierzy
Od latarki do samolotu… 100 lat Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Polski wkład w operację „Overlord”
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
Działalność firm na rzecz obronności
Trudny sojusz partyzantów
Mistrzu ju-jitsu z Błękitnej Brygady
Tu się zadań nie wybiera
Raport w sprawie reparacji od Niemiec
Poprady w Gołdapi
Stulecie Centralnej Biblioteki Wojskowej
Miroslawiec Up
Terytorialsi oddają krew

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO