moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polki piętnaste w Le Grand Bornand

Pechowo rozpoczęły polskie biatlonistki pierwsze w historii zawody o Puchar Świata we francuskim Le Grand Bornand. Nasze reprezentantki zajęły dopiero piętnaste miejsce. Triumfowała sztafeta niemiecka przed ukraińską i norweską.


St. szer. Paulina Bobak wyprowadziła na ostatniej zmianie polską sztafetę na 15. miejsce.

Szanse Polek na zajęcie dobrej lokaty pokrzyżowało słabe strzelanie na pierwszym strzelaniu  biegnącej na pierwszej zmianie w naszej sztafecie kapral Krystyny Pałki. Zawodniczka z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego pudłowała tak, jakby jej ktoś rozregulował przyrządy celownicze. Na osiem strzałów tylko dwa miała celne i musiała biegać trzy karne rundy. Ze strzelnicy wybiegła na ostatniej 23. pozycji – ze stratą 1 min 55,5 s do prowadzącej Szwajcarki Seliny Gasparin. Na drugim strzelaniu Polka dobierała dwa naboje. Uniknęła więc biegania karnych rund, ale ze strzelnicy wyruszyła na trasę na 23. miejscu, z 2 min 13,8 s straty do najlepszej sztafety.

Na drugiej zmianie w polskiej ekipie zaprezentowała się st. szer. Magdalena Gwizdoń. Najbardziej doświadczona z naszych biatlonistek w drodze na swoje pierwsze strzelanie wyprzedziła zawodniczkę z Korei Południowej. Polka w strzelaniu z pozycji leżącej dobierała trzy naboje, ale mimo tego wybiegła ze strzelnicy na 21. pozycji. Gwizdoń wyprzedziła jeszcze Rumunkę, ale do prowadzącej Niemki Andrei Henkel miała 2 min 53,7 s straty. Po drugim strzelaniu nasza najbardziej doświadczona biatlonistka wybiegła ze strzelnicy na 19. miejscu i na takim samym dobiegła do strefy zmian.

Jako trzecia z Polek wyruszyła na trasę, debiutując w zawodach o Puchar Świata, 20-letnia Karolina Batożyńska. Warszawianka dobrze sobie radziła na strzelnicy. Na pierwszym strzelaniu była bezbłędna, a na drugim dobierała tylko jeden nabój. Na odcinkach biegowych spisała się na miarę swoich możliwości i udało jej się utrzymać 19. pozycję. Do strefy zmian dobiegła jednak ze stratą 5 min 13,8 s. Jako ostatnia z Polek wyruszyła na trasę st. szer. Paulina Bobak. Biatlonistce z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego udało się wyprzedzić cztery rywalki i dzięki temu nasze reprezentantki zakończyły rywalizację na piętnastej pozycji.         
    
Wyniki

Sztafeta kobiet 4x6 km
1. Niemcy (Franziska Preuss, Andrea Henkel, Franziska Hildebrand, Laura Dahlmeier) 1 godz. 6 min 27,8 s (0 rund karnych, 3 dobierane naboje)
2. Ukraina (Julia Dżyma, Wita Semerenko, Walentyna Semerenko, Olena Pidruszna) – strata 23,3 s (0+4)
3. Norwegia (Tiril Eckhoff, Fanny Welle-Strand Horn, Synnoeve Solemdal, Tora Berger) – 23,8 (0+10)
4. Kanada – 1.35,8 (0+9)
5. Francja – 1.43,8 (0+3)
6. Rosja – 2.00,4 (0+5)

15. Polska – zdublowana (3+12).

szus

autor zdjęć: Fot. archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Drugi dom efów
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Generał z cienia
Śmierć w sercu Azji
Jego ofiara – nasza pamięć
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Marsz prawdę ci powie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Za sterami Husarza
Natowskie manewry na Bałtyku
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Wojskowy ratunek dla cywilnego szpitala
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Wyjątkowy przelot polskich F-35
Biało-czerwona na Monte Cassino
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Husarze dla mieszkańców Polski
Wsparcie ma znaczenie
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Równanie z „Iksem”
Nowy Grot zatwierdzony
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Koszykarskie widowisko
Groźny incydent w Libanie
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Sojusz kontra drony
Kraków zaprosił weteranów
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Hegseth odznaczył polskiego generała
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Czerwieńsze będą…
Powitanie F-35 z Polską
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wielka gra na ukraińskim froncie
Od eksperymentu do elity NATO
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Litwini z polskimi Gromami
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Polski wkład w operację „Overlord”
Bez zmian w emeryturach
Merops nad Ustką
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Studia z obrony granic
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO