moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Lotnicy zbierają misie dla chorych dzieci

Polscy piloci zbierają pluszaki dla dzieci z oddziałów onkologicznych Centrum Zdrowia Dziecka. W grudniu odwiedzą je w szpitalu i obdarują prezentami. To już trzecia edycja akcji „Zrób coś dobrego na święta”, którą organizują Siły Powietrzne.


Pluszaki może podarować dzieciom każdy. – W naszą akcję włączyli się już marynarze, żołnierze Wojsk Lądowych i Wojsk Specjalnych – mówi Anna Zakrzewska, koordynatorka przedsięwzięcia. W ramach akcji „Zrób coś dobrego na święta” żołnierze zbierają misie w swoich garnizonach. Zabawki można przekazywać do 18 grudnia. Potem piloci zawiozą je do Centrum Zdrowia Dziecka. – Pluszaki otrzymają dzieci z oddziałów onkologicznych – dodaje.

W akcję mogą włączyć się również cywile. – Ci, którzy chcieliby sprawić trochę radości maluchom, mogą się ze mną skontaktować. Wspólnie ustalimy, gdzie będzie można przynieść misie – wyjaśnia Anna Zakrzewska. – Można dzwonić pod numer 504 482 024.

– Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy o nas pamiętają i chcą pomagać. Nasze dzieci bardzo się cieszą z każdej zabawki. Jak nie rozdamy wszystkich na święta, to dajemy je dzieciom z okazji urodzin i imienin. Zawsze dajemy dzieciom pluszaka podczas pierwszej wizyty lekarskiej – mówi prof. dr hab. n. med. Danuta Perek, kierownik kliniki onkologii CZD.

Akcja jest organizowana po raz trzeci. Dwa lata temu organizatorom udało się zebrać ponad trzy tysiące maskotek. Rok później pluszaków było aż siedem tysięcy. W ubiegłym roku w akcji wzięli udział m.in. piloci z USA i Belgii oraz Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „SWAT”, Centralna Biblioteka Wojskowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Powidzu. Zabawki wręczył dzieciom m.in. ppłk Marek Miłosz – Pilot Roku 2012.

mks, ek

autor zdjęć: Siły Powietrzne

dodaj komentarz

komentarze

~scooby
1385110620
Zrzućcie kilka dla dzieci na Białorusi.
DB-A6-73-01

Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Cyfrowa tarcza F-16
Powietrzna defilada
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Szkolenia na pomostówkę
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Odnaleziono „Roja”
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Lubawa wyposaży saperów
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Trudne początki polskich bombowców
Wsparcie ma znaczenie
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Gorący lipiec PKW Łotwa
PKW Irak zostaje w Jordanii
Zapraszamy na defiladę
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
„Wicher" wkrótce na wodzie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Walka, entuzjazm i nadzieja
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Jak obronić się przed dronami?
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Młodzi medycy na poligonie
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
Abordaż z polskim wsparciem
Coraz więcej Alpha Scramble
Bataliony przyszłości
Nocna próba na Wisłostradzie
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Legion Medyczny na poligonie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
PGZ o koalicji antybalistycznej
Morska parada 15 sierpnia
MON i MSZ o szczycie NATO
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Generał w niewoli
Kompania dronów zamiast Rosomaków
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Azjatycka szansa
Szachownica na Wisłostradzie
Z prądem i pod prąd

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO