moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kawaleria udanie rozpoczęła piłkarską rundę

W pierwszej kolejce rundy wiosennej piotrkowskiej klasy okręgowej drużyna tomaszowskiej Kawalerii pokonała 3:1 zespół Grabki Grabica. Na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Mazowieckim omal nie doszło do powtórki wyniku z inauguracji sezonu 2013/2014, gdzie w Grabicy wojskowi wygrali 4:1.


Film: Jacek Szustakowski/ portal polska-zbrojna.pl

Podobnie jak w piłkarskiej ekstraklasie w klasie okręgowej prowadzonej przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim jesienią rozgrywane są mecze, które miały się odbyć w marcu. W pierwszym meczu rundy rewanżowej drużyna Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria odniosła czwarte w tym sezonie zwycięstwo i po raz ósmy z rzędu w walce o ligowe punkty nie zeszła z boiska jako pokonana. Bramki dla wojskowych strzelili: st. szer. Wojciech Bogusz (w 15. minucie), Jakub Bogusz (30) i Aleksander Wojewódzki (47). Gola dla gości strzelił w 69. min Mateusz Król.

Kawalerzyści w spotkaniu z ostatnią drużyną tabeli zaprzepaścili jednak szansę poprawienia swojego dorobku strzelonych bramek. Wojskowi po wygranej 2:0 pierwszej połowie, po golach zdobytych przez braci Boguszów, świetnie rozpoczęli drugą część gry. W drugiej minucie drugiej połowy bramkę, bezpośrednio z rzutu rożnego, strzelił młodzieżowiec Olek Wojewódzki. Gospodarze, grając już na luzie, licząc na pewne trzy punkty, stworzyli wiele sytuacji bramkowych, ale żadnej z nich nie zakończyli celnym strzałem.

To mogło się zemścić, bowiem trzy minuty przed końcem spotkania goście byli blisko strzelenia bramki, która zmieniłaby wynik meczu na 2:3. Ostatecznie kontaktowego gola nie udało im się zdobyć. Zresztą gospodarze także nie wykorzystali wszystkich nadarzających się okazji.

– Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty i awansowaliśmy w tabeli na jedenastą pozycję. Najbliższy rywal wyprzedza nas tylko jednym punktem. Mamy więc o co walczyć w następnym meczu – mówił po meczu sierżant Piotr Mostowski, prezes Kawalerii. Kolejne spotkanie rundy rewanżowej odbędzie się za tydzień. Wojskowi rozegrają mecz w Drzewicy z Gerlachem.

* * * * *

W meczu z Grabką Grabica kawalerzyści wystąpili w składzie: Tomasz Płocki – Krystian Bożyk, kpr. Adam Nowicki, Krzysztof Krawczyk, Bartłomiej Sęk (od 46. min Bartłomiej Goździk) – Aleksander Wojewódzki, Sebastian Nowak, Jakub Bogusz (od 60. min Łukasz Fangrat), szer. Łukasz Lewandowski – Michał Lis (od 60. min szer. Tomasz Stańczyk), st. szer. Wojciech Bogusz (od 72. min Łukasz Gutman).

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Kapral Bartnik mistrzem świata
Nowe zasady dla kobiet w armii
Marynarze podjęli wyzwanie
Bojowe Rosomaki dla podhalańczyków
Sukces Polaka w biegu z marines
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Debiut #wGotowości, czyli szlaki przetarte
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Udany start Peruna
Akademia Górniczo-Hutnicza w szeregach Cyber Legionu
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Kontrakt na „Orkę” jeszcze w tym roku?
Bezzałogowy nurek
Ogień z Leopardów na Łotwie
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Wojskowy bus do szczęścia
Krajowa produkcja amunicji
Wojsko Polskie stawia na bezzałogowce
Nieoceniona siła edukacji
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Pilica w linii
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Dzień wart stu lat
Razem na ratunek
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
The Darker, the Better
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Militarne Schengen
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
W gotowości, czyli cywile na poligony
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Mundurowi z benefitami
Pancerniacy jadą na misję
Brytyjczycy na wschodniej straży
Wojsko na Horyzoncie
Polski „Wiking” dla Danii
Gdy ucichnie artyleria
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Warto być wGotowości
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Cywile zaskoczyli żołnierzy
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Drony w szkołach
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
„Horyzont” przeciw dywersji
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Komplet medali wojskowych na ringu
Terytorialsi na wirtualnych polach walki
Plan na WAM
„Zamek” pozostał bezpieczny
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Niebo pod osłoną
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Elementy Wisły testowane w USA

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO