moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Lądowcy najlepszymi sportowcami w wojsku

Współzawodnictwo w sporcie powszechnym w Wojsku Polskim po raz trzeci z rzędu wygrała reprezentacja Wojsk Lądowych. Ekipa oparta głównie na żołnierzach 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej wyprzedziła o 18 punktów drużynę Wojsk Lądowych 2. Trzecie miejsce zajęli sportowcy z Sił Powietrznych.

Po drużynowym zwycięstwie reprezentantów Wojsk Lądowych 1 w pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej humory dopisywały ekipie z Żagania. Pancerniacy z ośmiu obowiązkowych Mistrzostw Wojska Polskiego wygrali drużynowo trzy: w piłce siatkowej, pokonywaniu OSF i pływaniu.

W końcowym sukcesie pierwszej reprezentacji Wojsk Lądowych, oprócz zawodników z żagańskiej 11 LDKPanc, duży udział mieli również przedstawiciele między innymi 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa, wrocławskiego Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku, 1 Pułku Saperów w Brzegu, 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach. – Plan wykonaliśmy. Jestem bardzo zadowolony z trzeciego z rzędu zwycięstwa – mówi mjr Sebastian Krasoń, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 11 LDKPanc. – Zobaczymy, jak będzie w przyszłym roku. Na pewno nie odpuścimy. Nie mówię, że wygramy, ale obiecuję, iż będziemy walczyć o obronę pozycji lidera – dodaje major.

Zawodnicy z Wojsk Lądowych 1 końcowe zwycięstwo we współzawodnictwie zapewnili sobie już przed ostatnimi mistrzostwami w biegach przełajowych, które odbyły się w Bydgoszczy. Na kończące rywalizację zawody mogli nie jechać. Mieli 20 punktów przewagi nad reprezentacją Wojsk Lądowych 2. Za zwycięstwo drużynowe w mistrzostwach Wojska Polskiego można było uzyskać 18 oczek i tyle zdobyli biegacze z WL 2. Przełajowcy z WL 1 uplasowali się na drugiej pozycji i wywalczyli tym samym 16 punktów i w końcowej tabeli współzawodnictwa wyprzedzili najgroźniejszych konkurentów o 18 oczek.

Kapral Adam Marcinkowski dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa reprezentacji Wojsk Lądowych 1 we współzawodnictwie w sporcie powszechnym. Wywalczył dwa złote medale (indywidualnie i drużynowo) w konkurencji pokonywania Ośrodka Sprawności Fizycznej.

Za to do końca trwała zacięta walka o trzecią lokatę w rankingu. Lotnicy wskoczyli na podium dopiero po zakończeniu ostatniej konkurencji mistrzostw rozgrywanych na trasie w bydgoskim  Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. O trzecim miejscu w całym współzawodnictwie rozstrzygnął finisz sztafet męskich w biegach przełajowych. – Brązowy medal w przełajach, który dał nam również trzecią lokatę w końcowej tabeli, wywalczyliśmy dzięki wspaniałemu finiszowi st. szer. Tomasza Lubkiewicza. Biegł on jako ostatni w sztafecie Wojsk Lądowych 4 i wyprzedził zawodnika z ekipy Wojsk Lądowych 3. Dzięki temu drużynowo zajęliśmy w Bydgoszczy trzecie miejsce – mówi mjr Tomasz Bartkowiak z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Sił Powietrznych. – W zeszłym roku to my przegraliśmy z Inspektoratem Wsparcia całe współzawodnictwo jednym punktem. Tym razem o oczko jesteśmy lepsi – dodaje major.

Zacięta rywalizacja trwała nie tylko o trzecie miejsce w końcowym rankingu. O siódmą lokatę walczyły trzy reprezentacje. Ostatecznie wywalczyli ją sportowcy z Dowództwa Garnizonu Warszawa. Wyprzedzili o jeden punkt reprezentację Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych oraz o dwa – Wojsk Lądowych 4. O dziesiątą pozycję walczyli natomiast przedstawiciele Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z żandarmami. Lotnicy okazali się lepsi zaledwie o jeden punkt.

W przypadku remisu w końcowym współzawodnictwie o wyższym miejscu w klasyfikacji zadecydowałaby większa ilość punktów w mistrzostwach obowiązkowych, w drugiej kolejności w mistrzostwach nieobowiązkowych, a w trzeciej wyższe miejsce zajęte drużynowo w pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej.

Do punktacji w tegorocznym współzawodnictwie liczyły się wyniki ośmiu zawodów obowiązkowych (mistrzostwa Wojska Polskiego w następujących dyscyplinach: piłka siatkowa, strzelanie z kbk AK, strzelanie z pistoletu wojskowego, bieg patrolowy, pokonywanie Ośrodka Sprawności Fizycznej, biegi na orientację, biegi przełajowe i pływanie) oraz trzy najlepsze wyniki uzyskane w siedmiu zawodach nieobowiązkowych (mistrzostwa Wojska Polskiego w następujących dyscyplinach: judo, strzelectwo pneumatyczne, półmaraton, tenis stołowy, maraton, koszykówka). Za zwycięstwo drużynowe w mistrzostwach zwycięzca otrzymywał 18 punktów, za drugie miejsce można było otrzymać 16 oczek, za trzecie – 15, czwarte – 14 itd.

Wyniki współzawodnictwa w sporcie powszechnym w 2013 roku

1. Wojska Lądowe 1 / 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej – 184 punkty (w tym 130 za zawody obowiązkowe i 54 za trzy najlepsze wyniki w zawodach nieobowiązkowych)
2. Wojska Lądowe 2 / 12 Dywizja Zmechanizowana – 166 (118, 48)
3. Siły Powietrzne – 160 (114, 46)
4. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – 159 (114, 45)
5. Marynarka Wojenna – 149 (101, 48)
6. Wojska Lądowe 3 / 16 Dywizja Zmechanizowana – 133 (86, 47)
7. Dowództwo Garnizonu Warszawa – 125 (84, 41)
8. Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych Wrocław – 124 (80, 44)
9. Wojska Lądowe 4 – 123 (86, 37)
10. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych Dęblin – 88 (59, 29)
11. Żandarmeria Wojskowa – 87 (66, 21)
12. Wojskowa Akademia Techniczna Warszawa – 78 (56, 22)
13. Akademia Marynarki Wojennej Gdynia – 72 (42, 30)
14. Instytucje Centralne MON – 42 (19, 23)
15. Wojska Specjalne – 36 (14, 22)
16. Akademia Obrony Narodowej Warszawa – 23 (8, 15).
szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
 
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Ważka bliżej
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Symulatory strzelań Rosomaków
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Śmierć bohatera
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
They Train Together, They Fight Together
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Defense Without Politics
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
For the Right Cause
Double Eagle po nowemu
Darłowo czeka na śmigłowce
Stulatka hydrografia
Pretorianie na Mazurach
Delegatura Departamentu Kontroli uhonorowała poległego żołnierza
Własne interesy Europy
Obradowała Rada Gabinetowa
Krwawe walki o Monte Cassino
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Arsenał Iranu
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Iran uderza w USA
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
Nowy wiceminister w MON
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
JWK z odznaką pamiątkową
Podziemna potęga
Nauka zimowego pływania
Rywalizacja strzelców wyborowych
Chciałem walczyć z Niemcami
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
We Are All Darfur
Klasy wojskowe po nowemu
USA nie zacznie wojny z Iranem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO