moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Twardy po raz siódmy zdobył trzy punkty

Drużyna Twardego Świętoszów wywalczyła siódme zwycięstwo w rozgrywkach jeleniogórskiej klasy okręgowej. Wojskowi wygrali 4:3 wyjazdowe spotkanie w Pieńsku z Hutnikiem. Dwa gole dla Twardego zdobył szer. Łukasz Rudyk, a po jednym st. szer. Krystian Chruścicki i st. szer. Sebastian Tylutki.

Szer. Łukasz Rudyk w Pieńsku dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Zespół ze Świętoszowa do 64. minuty spotkania przegrywał 0:2. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Dariusz Kowal (w 20. i 63. minucie). Jednak wynik meczu mógł być zupełnie inny gdyby wojskowi nie razili brakiem skuteczności. – Zmarnowaliśmy kilka wyśmienitych okazji. Z kolei gospodarze byli niesamowicie skuteczni. Stworzyli dwie groźne sytuacje i obie wykorzystał ich napastnik – mówi kierownik drużyny Twardego mł. chor. Władysław Sadowski. – Na szczęście drużyna nie załamała się prowadzeniem gospodarzy i ambitnie walczyła o zwycięstwo – dodaje chorąży.

W 65. minucie kontaktowego gola strzelił st. szer. Krystian Chruścicki. Trzy minuty później wyrównał szer. Łukasz Rudyk, a piękną asystę zaliczył grający trener wojskowych st. szer. Sebastian Tylutki. Goście nie cieszyli się jednak długo z remisu. W 71. min gola dla Hutnika zdobył z rzutu karnego Dariusz Kowal. Siedem minut później ponownie na listę strzelców wpisał się szer. Łukasz Rudyk. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 86. minucie stoper Tylutki, który niczym rasowy napastnik świetnie wykończył precyzyjne podanie od st. szer. Marcina Łojki.

Dzięki zdobyciu trzech punktów w Pieńsku wojskowi awansowali na ósmą pozycję w tabeli i mają już tylko pięć punktów straty do trójki liderów: Włókniarza Mirsk, Nysy Zgorzelec i Włókniarza Leśna. Za tydzień, w ostatniej kolejce rundy jesiennej, drużyna ze Świętoszowa spotka się w Lubaniu z jedenastką Miejsko-Zakładowego Klubu Sportowego Łużyce.

* * * * *
W pojedynku w Pieńsku wojskowi zagrali w składzie: szer. Tomasz Kowalczyk – Bartłomiej Flak, st. szer. Sebastian Tylutki, st. szer. Łukasz Iwaniak, st. szer. Janusz Szkarapat – szer. Adrian Drozd, st. szer. Krystian Chruścicki, Sylwester Drozd, Dominik Kościelny – szer. Łukasz Rudyk, st. szer. Marcin Łojko.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Za sterami DORSZ i myśliwców
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Latający dron – broń na okręty podwodne
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Kraków zaprosił weteranów
Bez zmian w emeryturach
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Wsparcie ma znaczenie
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
K9, ognia!
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Lotnisko w zanadrzu
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Hegseth odznaczył polskiego generała
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Marsz prawdę ci powie
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polsko-kanadyjska współpraca
Groźny incydent w Libanie
Śmierć w sercu Azji
Oswoić „latający komputer”
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Polsko-estońska współpraca
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Równanie z „Iksem”
Generał z cienia
Od indeksu do munduru
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
NATO rozkłada lotniczy parasol
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wielka gra na ukraińskim froncie
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
DIANA szansą dla polskich innowacji
Chcą budować dla Amerykanów
Sojusz kontra drony
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Bałtyk, wspólna sprawa
Czerwieńsze będą…
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
Nowa baza US Army w Polsce?
Biało-czerwona na Monte Cassino
Syndrom Karbali
Ślady, których nie widać
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO