moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wspomnienie – premier Mazowiecki w Akademii Obrony

To było jedno z ostatnich wystąpień Tadeusza Mazowieckiego. Pierwszy premier III RP w czerwcu był gościem Akademii Obrony Narodowej. Przypominamy film nagrany podczas wykładu na uczelni.



– Najważniejszym zadaniem mojego rządu, oprócz demokratyzacji i zmiany systemu ekonomicznego, było zapewnienie Polsce bezpieczeństwa – mówił wówczas Tadeusz Mazowiecki, który wystąpił z wykładem w ramach Wszechnicy Bezpieczeństwa AON. Pierwszy niekomunistyczny szef rządu polskiego podkreślał znaczenie Sierpnia ’80 dla bezpieczeństwa Polski. – To właśnie wtedy nasz kraj zwrócił się na Zachód, czego konsekwencją było podjęcie w przyszłości starań o wejście do NATO i Unii Europejskiej – zaznaczał.

Podczas wykładu na AON wspominał także jak trudne były relacje władz polskich z ZSRR . – Cały czas czuliśmy na sobie presję, by działania naszego rządu nie zdestabilizowały sytuacji w Europie – wyjaśniał premier Mazowiecki.


Tadeusz Mazowiecki zmarł wczoraj w wieku 86 lat. Premierem został po przełomie w 1989 roku. Jego rząd przeprowadził kluczowe reformy, które przekształciły Polskę w kraj demokratyczny o gospodarce rynkowej. Tadeusz Mazowiecki otworzył polską politykę zagraniczną na Zachód. Przez trzy lata był także był także specjalnym wysłannikiem ONZ ds. przestrzegania praw człowieka w Bośni i Hercegowinie. Zrezygnował – na znak protestu – w 1995 roku po masakrze w Srebrenicy. – Uczciwość musi stać ponad pokrętną dyplomacją, w której słowa o obronie praw człowieka przestają cokolwiek znaczyć – tłumaczył.


PZ

autor zdjęć: wikimedia

dodaj komentarz

komentarze

~scooby
1383128640
Do tej pory nie rozumiem dlaczego Mu się udało .
DB-A6-73-01

Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Kartki sercem malowane
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Generał w niewoli
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Powietrzna defilada
Nocna próba na Wisłostradzie
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Flanka pod strażą
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Nowi generałowie na święto wojska
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Z prądem i pod prąd
MON i MSZ o szczycie NATO
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Abordaż z polskim wsparciem
Gorący lipiec PKW Łotwa
PGZ o koalicji antybalistycznej
Próba przed morską paradą
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Legion Medyczny na poligonie
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Coraz więcej Alpha Scramble
Zapraszamy na defiladę
Młodzi medycy na poligonie
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Bataliony przyszłości
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Szkolenia na pomostówkę
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Wsparcie ma znaczenie
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
„Wicher” na wodzie
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wicher na morzu
Nowy ośrodek badań WIML
Ostatnie szlify przed defiladą
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Walka, entuzjazm i nadzieja
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Azjatycka szansa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO