moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Festiwal czerwonych kartek w meczu Kawalerii

Drużyna Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria po raz szósty w tym sezonie zremisowała spotkanie w rozgrywkach piotrkowskiej klasy okręgowej. Wojskowi podzielili się punktami z ekipą Zakładowego Klubu Sportowego Woy Bukowiec Opoczyński. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a obie drużyny schodziły do szatni w dziewięcioosobowych składach, gdyż arbiter ukarał czterech piłkarzy czerwonymi kartkami.


Sądząc po liczbie czerwonych kartoników pojedynek w Bukowcu Opoczyńskim wyglądał na bardzo brutalny. Taki jednak nie był. Owszem zawodnicy obu drużyn nie unikali twardej gry, ale wcale nie walczyli o otrzymanie miana „kosynierów”. Piłkarze za głupie faule czy dyskusję z arbitrem otrzymywali żółte kartki. Dwóch za dwukrotne ukaranie żółtymi kartonikami musiało opuścić boisko, a dwóch – Stanisław Starus z drużyny gospodarzy i Kamil Węgliński z Kawalerii – za swoje zagrania od razu ujrzało czerwone kartoniki. Starus został ukarany w 36. min za faul na st. szer. Wojciechu Boguszu w polu karnym, a Węgliński w 90. min za kopnięcie rywala bez piłki.

Pierwszego gola zdobył w 6. minucie dla gospodarzy Michał Kędziora. W 37. minucie wyrównał z rzutu karnego Michał Lis. Oba zespoły stworzyły jeszcze po kilka sytuacji do zdobycia bramek, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Najlepszą w 87. minucie zmarnował st. szer. Tomasz Morawski, który z trzech metrów nie potrafił skierować piłki do siatki.

* * * * *
W meczu w Bukowcu Opoczyńskim kawalerzyści wystąpili w składzie: Łukasz Dominiczak – Krystian Bożyk, sierż. Jarosław Owsianka, Michał Lis, Bartłomiej Sęk (od 74 min. st. szer. Tomasz Morawski) – Jakub Bogusz (od 46. min Aleksander Wojewódzki), Sebastian Nowak, st. szer. Wojciech Bogusz, Kamil Węgliński – Dominik Grabowski, Łukasz Fangrat.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Legion Medyczny na poligonie
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Wsparcie ma znaczenie
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Pamięć, która zobowiązuje
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
MON i MSZ o szczycie NATO
Kartki sercem malowane
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Nowy ośrodek badań WIML
Oni strzegą naszego spokoju
Abordaż z polskim wsparciem
Ostatnie szlify przed defiladą
„Wicher” na wodzie
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Powietrzna defilada
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Azjatycka szansa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Flanka pod strażą
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Pokolenie NATO
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Coraz więcej Alpha Scramble
Z prądem i pod prąd
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Nowi generałowie na święto wojska
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Próba przed morską paradą
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Walka, entuzjazm i nadzieja
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Młodzi medycy na poligonie
Gorący lipiec PKW Łotwa
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Wicher na morzu
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Generał w niewoli

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO